Τη σημαντική συνεισφορά της στο περιβάλλον, στη δημόσια υγεία και στην κοινωνία, κατά τη διάρκεια των είκοσι χρόνων λειτουργίας της τα οποία συμπληρώνονται φέτος, παρουσίασε σήμερα σε ειδικό δημοσιογραφικό γεύμα η ΕΝΔΙΑΛΕ Α.Ε., το Εθνικό Συλλογικό Σύστημα Εναλλακτικής Διαχείρισης Αποβλήτων Λιπαντικών Ελαίων.
Είχαμε για άλλη μια χρονιά την ευκαιρία να ενημερώσουμε τους επισκέπτες της 6ης VERDE.TEC για το Σύστημα Εναλλακτικής Διαχείρισης της ΕΝΔΙΑΛΕ, το οποίο έχει αναγνωρισθεί διεθνώς ως βέλτιστη πρακτική Κυκλικής Οικονομίας. Γιορτάζοντας φέτος είκοσι χρόνια επιτυχημένης…..
Το Επιχειρησιακό Σχέδιο της για την πενταετία (2023-2027) παρουσίασε στις 11 Ιουλίου 2023 σε δημοσιογραφικό γεύμα στο εστιατόριο FUGA στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών το Εθνικό Συλλογικό Σύστημα Εναλλακτικής Διαχείρισης Αποβλήτων Λιπαντικών Ελαίων (ΕΝΔΙΑΛΕ)
Εμάς στην ΕΝΔΙΑΛΕ η διάκριση αυτή μας γεμίζει δύναμη να συνεχίσουμε να φέρνουμε την Ελλάδα πρώτη στην Ευρώπη στην αναγέννηση των Απόβλητων Λιπαντικών Ελαίων (ΑΛΕ), και να συμβάλλουμε έτσι στην εθνική προσπάθεια προς ένα «πράσινο», βιώσιμο μέλλον, με οφέλη για όλους.